wtorek, 19 sierpnia 2014

Oblężenie Słupska, 22-24 sierpnia 2014Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V zaprasza do uczestnictwa w Oblężeniu Słupska, które odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2014 r.

Organizatorzy turnieju spodziewają się - jak w co roku - wysokiego poziomu i dużej frekwencji bractw i rycerskich. Przyjazd zapowiedziało ok. 150 rekonstruktorów.

Turniej będzie zlokalizowany na półwyspie młyńskim po to, aby był odseparowany od współczesności. Tam w historycznych namiotach znajdować się będą kramy, gdzie będzie można nabyć przepiękne drobiazgi, a dodatkowo materiały oraz wyroby skórzane.

Dla mieszkańców Słupska osada otwarta zostanie w sobotę 23 sierpnia w godz. 11 - 16. W programie imprezy zaplanowano: pokaz bojowy - o godz. 11, (półwysep w PKiW), turniej łuczniczy - godz. 10 (półwysep w PKiW), inscenizacja oblężenia i bohurty - godz. 19 (pod Basztą Czarownic), bieg dam - ok. godz. 20.

Poza tym przewidziano część kulinarną (w tym wędzenie ryb i pieczenie dzika); lepienie z gliny; warsztaty szycia, tkania i wyszywania; warsztaty płatnerskie oraz tańca i muzyki z elementami fireshow. Dodatkowo można się będzie uczestniczyć w warsztatach kowalskich i szycia obuwia.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz