wtorek, 22 lipca 2014

III Turniej Rycerski w Siewierzu

W najbliższy weekend w Siewierzu (województwo śląskie) odbędzie się III Turniej Rycerski. Oto, co możemy przeczytać na stronie internetowej miasta i gminy Siewierz:
  
   W dniach 26-27 lipca na błoniach siewierskiego zamku odbędzie się wspaniały happening historyczny – III Turniej Rycerski w Siewierzu (XIII w. - XV w.). Przed nami kolejna odsłona turnieju, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród szerokiej publiczności. W tym roku na zamek w Siewierzu zjadą się odtwórcy historyczni z całej polski w liczbie ponad 300!

    Cała impreza jest rozłożona na dwa dni: sobotę i niedziel
ę. Sobota jest głównym dniem turnieju, około południa odtwórcy historyczni ruszą z siewierskiego rynku w barwnym pochodzie na błonia zamku Siewierskiego gdzie oficjalnie rozpoczniemy III Turniej Rycerski. Tego dnia będziemy mogli zobaczyć m.in. zmagania rycerskie w różnych kategoriach i dyscyplinach, rzemieślników przy pracy, postrzelać z łuku i co najważniejsze przenieść się w czasie do epoki miecza i tarczy. Późnym, sobotnim popołudniem, gdy słońce będzie chylić się ku zachodowi zamek Siewierski będzie przeżywał kolejne oblężenie w swojej ciekawej historii. Czy tym razem obrońcy dadzą odpór najeźdźcy? Przekonamy się już niebawem.

    W niedziel
ę natomiast odbędą się finały turniejów rycerskich, łuczniczych i uroczyste wręczenie nagród. W ciągu trwania całego turnieju będzie można przyjrzeć się codziennemu życiu ludzi w średniowiecznym obozowisku. Na wszystkich uczestników tego wydarzenia czeka moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz