czwartek, 17 lipca 2014

Oblężenie Malborka - XV edycja, 18-20 lipca 2014r.

Na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu możemy przeczytać:

Fot. B. L. Okońscy
Pewni siły i potęgi Krzyżacy przegrali jedną z największych bitew średniowiecza – pod Grunwaldem. Po zwycięstwie polski król Jagiełło ruszył z wojskiem by zdobyć stolicę państwa krzyżackiego, potężną twierdzę Malbork. I tu zaczyna się historia Oblężenia Malborka....
Jak wyglądała bombarda? Czym różnił się obóz polski od krzyżackiego? Jak żyli i tworzyli średniowieczni rzemieślnicy? Jakie zabawy bawiły mieszkańców tych ziem? By poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na XV festiwal kultury średniowiecznej Oblężenie Malborka.
Podczas Oblężenia Malborka każdy poczuje się jak w tętniącym życiem średniowiecznym zamku. Podczas trzech dni pełnych atrakcji zobaczymy inscenizacje bitew rycerskich, bitwę kawaleryjską, turnieje kusznicze i łucznicze, pokazy artyleryjskie. Nie zabraknie oczywiście koni czy scen kaskaderskich. Zmaganiom rycerzy towarzyszyć będą kramy średniowiecznych rzemieślników, średniowieczne teatry, teatr kukiełkowy, koncerty z udziałem zespołów muzyki dawnej, dziecięcy gród, a także animacje z udziałem żonglerów, szczudlarzy i połykaczy ognia.
Późnym wieczorem, aż do północy, będzie można zwiedzić zamek specjalnie przygotowanym „nocnym” szlakiem

Tu znjadziecie program ''Oblężenia Malborka''. Przybywajcie! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz